Katre-i Umman "Asıkların İzinden" Konserini Gerçekleştirdi

07.02.2014 19:07

 

KATRE-İ UMMAN "ÂŞIKLARIN İZİNDEN" KONSERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Eray Erol, Emrah Atalay, Kenan Sengül ve Ufuk Kizilbuga’dan oluşan Karte-i Umman grubu "Âşıkların İzinden" konserini gerçekleştirdi.

     21 Ocak 2014 Salı günü Avcılar'da Barış Manço Kültür Merkezinde saat 19.30’dan itibaren gerçekleştirilen konserde Semra Bilici Hazrati ve Cihan Cengiz de konuk sanatçı olarak sahne aldılar.

     Birinci bölümde sanatçılar dinleyicilere tanıtıldı ve ilk eserler seslendirildi. Konuk sanatçı Semra Bilici Hazreti sahneye çıktı. Katre-i Umman Grubu Pir Sultan, Virani ve Sıdkı Babadan deyişler seslendirerek ilk bölümü tamamladılar.

     İkinci bölümde yine Nesimi Çimen anıldı. Konuk sanatçı Cihan Cengiz ikinci bölümün başında sahne aldı. Ardından Katre-i Umman Grubu Ali Ekber Çiçek, Âşık Veysel, Nesimi Çimen, Karacaoğlan'dan deyişler calip söylediler. Aralarında da geleneksel halk müziği üzerine de sözler söylendi.

     Konserden ziyade bir açık hava tiyatrosunda izleyiciyle beraber yapılan bir söyleşi havasında geçti. Dinleyicilerin yoğun ilgisi oldu ve en kısa zamanda Anadolu yakasında ve diğer bölgelerde de konserler gerçekleştirilmesini istediler. Genel olarak geleneksel müziğimizin seçkin eserlerini seslendiren Katre-i Umman Grubu bu konser ile geleneksel müziğimizin hak ettiği değeri görmesine vurgu yaptı.

      Konserden elde edilen gelir ile uygun görülen öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarına katkı yapıldı.